Log in...

User

Password

Problems logging in? click here

INFORMACJA O ZMIANACH W WYMOGACH BEZPIECZEŃSTWA

Informujemy, iż połączenia z aplikacją Elektroniczny Nadawca zabezpieczone są protokołem TLS 1.2.
Zabezpiecza on połączenie z aplikacją internetową (www) oraz WebAPI Elektronicznego Nadawcy.
Aplikacja EN OBECNIE dopuszcza również połączenia w niższej wersji protokołu, czyli połączenia z użyciem TLS 1.1 są ciągle możliwe.


Planowane jest podniesienie standardu bezpieczeństwa aplikacji EN. Zmiana polegać będzie na tym, że w aplikacji Elektroniczny Nadawca v11.1 planowanej do wydania w lipcu 2020 roku zablokowane zostaną możliwości łączenia się niższymi wersjami protokołu niż TLS 1.2. Przeglądarki i aplikacje o niższej wersji protokołu nie będą umożliwiały połączeń z aplikacją internetową (www) jak i WebAPI.  


Jeżeli Twoja przeglądarka / aplikacja / serwer nie wspiera protokołu TLS 1.2 zmień ustawienia lub zaktualizuj oprogramowanie.
Uwaga! Jeśli korzystasz z komputera z systemem Microsoft Windows XP i Microsoft Windows Vista oraz z nieaktualnych wersji przeglądarek Internetowych możesz nie zalogować się do aplikacji internetowej (www) oraz WebAPI Elektronicznego Nadawcy, ponieważ te systemy mogą nie obsługiwać protokołu TLS 1.2.


W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt ze swoim opiekunem handlowym ewentualnie na adres e-mail: kontakt@poczta-polska.pl, w temacie wiadomości wpisując: „e-nadawca - protokół TLS 1.2".

 
Zespół Elektronicznego Nadawcy